GTA 5 Türkçe Yama

Grand Theft Auto: V – Türkçe Yama

Piyasada bulunan en iyi Gta 5 türkçe yaması diyebilirim.oldukça kapsamlı bir çeviri tamamını türkçeleştiriyor oyunun ingilizce bilmeyenler için oyun türkçe yama sahyesinde oldukça akıcı bir şekilde oynanmaktadır.

Gta 5 Türkçe Yama Paketi Detayları

Oyun içersinde bulunan Ana Görevlerin tamamı türkçe toplam 79 görevin tamamı türkçe temiz çeviri.
Yabancı ve Yan görevlerin tamamı türkçe.
Rastgele Olayların tamamı türkçe toplam 60 adet
Görevlerin harcinde oyun içersinde yapılan telefon görüşmelerinin tamamı türkçe.
Oyun içersinde gelen SMS’lerin tamamı türkçe.
Saymakla bitiremeyeceğim kadar çok fazla olan daha bir sürü özellik var kısaca çeviri durumu aşağıdaki gibidir.
GTA 5 Türkçe yama çeviri durumu.

Altyazılar : %100  Menüler:%100 Oyun içi Etkileşimler:%100

Daha iyi bir türkçe yama bulabiliceğinizi sanmıyorum en kararlı stabil sürüm bu gibi duruyor.

 

Gta 5 Türkçe Yama Paketi Kurulumu Yazılı Anlatım

GTA 5 yama kurulumu için maddeler halinde ilelememiz gerekiyor fakat anlatıma geçmeden önce aşağıdaki gerek olan dosyaları lütfen indiriniz.

  1. OpenIV
  2. dsound.rar
  3. GTAVTRYama-TG-1737

Yukarıda verdiğim linklerden dosyaları indirdiğinizi varsayıyorum ve devam ediyorum.

Adım 1: OpenIV programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
Adım 2: OpenIV programını yönetici olarak çalıştırın ve GTA V’in “Windows” platformunu seçin. GTA V’in bilgisayarda kurulu olduğu dizini seçin.

Adım 3: Program açıldığında, yukarıdaki menüden “Tools” sekmesine gelip “Asi Manager” seçeneğine tıklayın ve Asi Loader ile OpenIV.ASI dosyalarını Install tuşuna tıklayarak kurun. Bunlar yeşile dönünce kurulmuş olacaktır ve bu sekmeyi kapatın.

Adım 4: Tool sekmesine tekrar gelip “Package Installer” seçeneğine tıklayın. İndirmiş olduğunuz “.oiv” uzantılı yama dosyasını seçin, “Install“a tıklayın. Ekrana iki seçenek geldiğinde “mods folder” seçeneğini seçin.

Adım 5: Kurulum bilgisayar hızınıza göre birkaç dakika sürecektir. Kurulum bitince çıkan sekmeleri ve programı kapatıp oyunu Türkçe oynamaya başlayabilirsiniz.

NOT 1: 4.9 mb boyutundaki bu kurulum dosyası ile 8 gb boyutundaki bir setup dosyasından kurtulacaksınız. Aynı zamanda oyuna ait çevirmiş olduğumuz tüm dosyalar bilgisayarınıza otomatik olarak kurulacaktır. (Hikaye, Online Mod, Tüm Update ve DLC’ler)

NOT 2: Yamayı online da çalıştırabilmeniz için “dsound.dll” dosyası indirme kısmında link olarak eklenmiştir. Bu dosyayı rar dan çıkarıp oyunun ana dizinine atıp ve ana dizinde varsa “dinput8.dll” adlı dosyayı yedek aldıktan sonra ana dizinden tamamen silin. Yama online oyunda da çalışacaktır. Eğer hata ile karşılaşırsanız dsound.dll dosyasını silin ve tekrar dinput8.dll dosyasını ana dizine atın.

NOT 3: Bu yama oyunun son sürümüne uygun şekilde hazırlanmıştır. Bu kurulum dosyası daha eski sürümler için test edilmemiştir.

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu Video'lu Anlatım.

Yorum yapın